Уделите время важному, заботу о бухгалтерии доверьте профессионалам.
За розхитування валютного курсу банк можуть позбавити ліцензії

За розхитування валютного курсу банк можуть позбавити ліцензії

Останнім часом на міжбанку почастішали випадки навмисного тиску на валютний курс з боку недобросовісних учасників ринку і здійснення дій, спрямованих на маніпулювання валютним ринком. Такі навмисні дії окремих банків щодо цілеспрямованого розгойдування курсу дестабілізують валютний ринок, призводять до виникнення економічних диспропорцій і необгрунтованого отриманню спекулятивного прибутку, що завдає шкоди сумлінним учасникам ринку і їх клієнтам.

Деякі банки з метою приховування справжнього курсу, по якому вони здійснюють операції купівлі / продажу валюти за гривню на міжбанку, домовляються про продаж або купівлю валюти по одному курсу, а здійснюють оформлення угод в системі підтвердження угод по іншому курсу.

Одночасно, для перерозподілу отриманої різниці сторони укладають ряд фіктивних угод з обміну однієї іноземної валюти на іншу і навпаки.

Характерними ознаками зазначених угод є здійснення таких операцій без фактичної поставки основної суми конвертованої валюти, а також вчинення таких угод за курсом, який суттєво відрізняється від фактичного курсу валют, сформованого на світових ринках на момент укладення цих угод.

Крім того, деякі банки при здійсненні продажу валюти на міжбанку додатково вимагають від банків-покупців сплачувати комісії, що збільшує фактичні витрати покупця, внаслідок чого реальний курс продажу іноземної валюти за гривні значно завищується.

Зазначені дії дезорієнтують всіх учасників ринку і викликають штучні коливання валютного курсу і дестабілізацію валютного ринку.

У разі виявлення подібних фактів регулятор буде кваліфікувати ці угоди як недобросовісні і застосовувати до банків жорсткі заходи впливу, аж до відкликання генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій.

Источник: buh.ligazakon.ua

Мы поможем Вам с:

Полный перечень услуг в разделе "Услуги". Если у Вас возникли вопросы, связанные с нашими услугами свяжитесь с нами. Мы все подробно объясним.